Single Blog Title

This is a single blog caption
29
Сер

Жоден гравець ринку не зможе вирішити проблему самотужки

Як і чому держава має співпрацювати з бізнесом і громадськими активістами – ідеї з потоку «Економіка» Ideas Festival


«Інтелектуальний пошук наодинці не може бути плідним», «Ідеї можна втілити в життя лише в діалозі з іншими» – стверджують спікери щорічного «Фестивалю ідей» від Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv, який проходив 24-26 серпня в Одесі. Такі погляди поділяють і учасники свята думок: тут не бояться дискутувати з лекторами, а на вечірках обговорюють змінотворчі проекти.

 

Подія зібрала разом понад 1500 активних людей з різних сфер: мислителів, власників бізнесу, представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних організацій. Організатори включили до програми заходу 7 тематичних потоків: мистецтво та медіа, наука й технології, урбаністика, безпека, економіка, освіта й здоров’я. Близько 120 івентів відбувалися на 11 різних локаціях у середмісті.

 

У межах економічного напряму своїм досвідом ділилися експерти у сферах інвестицій та бізнесу.

 

Виступ виконавчої директорки Impact Hub Network Ґабріели Ґандель був присвячений тому, як Impact Hub заохочує представників бізнесу та влади впроваджувати соціальні інновації.

 

Популярними серед гостей були заходи, присвячені соціальному підприємництву. Серед них – виступ лідера Program design team в Impact Hub Odessa Олександра Славського, на якому він пояснював, чому багато проектів у сфері соціальних інновацій не мають бажаного впливу.

 

«Щоб розпочати проект, потрібно зробити більше, ніж просто заробити кошти. Це доволі складно як емоційно, так і фізично. Потрібно бути ефективним, як бізнес, думати, як держава, ще й донору сподобатись», – розповідає лектор. Ключовою валютою екосистем для соціальних інновацій є довіра. Крім того, у такі проекти важливо залучати великий бізнес, державні органи й органи місцевого самоврядування: без них упровадити незворотні зміни неможливо.

 

Також Олександр озвучив тезу про ощадливість і обережність держави: вона не може дозволити собі ризикувати, бо має інвестувати лише в перевірені проекти. Ризикувати має громадський сектор.

 

Куратор соціального підприємництва в Impact Hub Odessa Андрій Федотов розповів про те, як втілити філософію slow life і зруйнував стереотипи про соціальних підприємців:

 

«Коли ми говоримо про соціальне підприємництво, ми говоримо, що суспільство щось повинне, що міська громада повинна бути якоюсь іншою, що місцева влада якась не така. У нас перманентна війна, – пояснює Андрій. – Між державою, суспільством і бізнесом має бути консенсус. Вони мають робити це разом. І не тому, що ми такі добрі, класні гуманісти, а тому, що сучасний світ і його виклики не лишають нам вибору. Жоден гравець не може вирішити проблем, що існують, самотужки. Це відбувається в діалозі, у комунікації».

 

Дискусія за участю керівного партнера UNIT.City Максима Бахматова була присвячена тому, як мають взаємодіяти бізнес, міська влада і громадськість. Зокрема, прозвучало питання про те, що вважають вигодою представники бізнесу й муніципалітету.

 

Не оминули й тему імпакт-інвестицій. Керівник Південноукраїнського представництва МФ «Відродження» Євген Попов пояснив, у чому їх суть: «Імпакт-інвестиції – це проекти, орієнтовані на зміни в спільнотах, бізнес зі змістом. Це обов’язково самоорганізація, спілкування “рівний – рівному”». Він також розповів про досвід Одеси і Львова в імпакт-інвестуванні.

 

Співзасновниця KickYourTech і керівниця департаменту розвитку бізнесу в ARTKB Наталія Наконечна підняла тему грантового фінансування технологічних галузей. Спікерка запевняє, що Україна має значний потенціал у цій сфері, але брак коштів не дозволяє йому розкритися повною мірою. Вихід вона вбачає в пошуку альтернативних джерел фінансування для технологічних компаній.

 

Загалом у Фестивалі ідей-2018 взяли участь понад 150 спікерів з України та зарубіжжя.

 

Керівництво Impact Hub Odessa та Aspen Institute Kyiv розпочали переговори про підготовку до Фестивалю ідей-2019.

 

Сайт: ideasfest.in.ua

Сторінка у Facebook: facebook.com/ideasfest.in.ua/

Подія у Facebook: facebook.com/events/1959802134071365/

 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=WUL5WSbQKXs&feature=youtu.be

 

—————————————————————————————————————–

 

Фестиваль ідей​ – це відкритий форум для лідерів, місце для поглибленого

дослідження ідей та проблем, які формують сучасність і майбутнє спільнот.

Місія​ фестивалю – об’єднати зусилля мислителів, лідерів бізнесу,

представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних

організацій задля обміну ідеями й пошуку шляхів утілення найкращих з них.

Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv другий рік поспіль проводять захід в Одесі.

Impact Hub Odessa – центр соціальних інновацій і креативний простір у центрі Одеси. З 2013 року Хаб розвиває соціальну активність у локальних громадах України. Impact Hub Odessa входить до глобальної спільноти, що охоплює 100 хабів у п’яти регіонах світу.

Aspen Institute Kyiv – громадська неполітична організація, яка сприяє розвитку діалогу і взаєморозуміння між українськими лідерами задля просування ціннісно-орієнтованого лідерства, розвитку культури ведення діалогу і розробки принципів суспільної взаємодії.

Leave a Reply