Single Blog Title

This is a single blog caption
29
Сер

Про що говорили на Фестивалі ідей 2018 в Одесі

«Інтелектуальний пошук наодинці не може бути плідним», «Ідеї можна втілити в життя лише в діалозі з іншими» – стверджують спікери щорічного Фестивалю ідей від Impact Hub Odessa та Aspen Institute Kyiv, який проходив 24-26 серпня в Одесі. Такі погляди поділяють і учасники свята думок: тут не бояться дискутувати з лекторами, а на вечірках обговорюють змінотворчі проекти.

 

Організатори включили до програми заходу 7 тематичних потоків: мистецтво та медіа, наука й технології, урбаністика, безпека, економіка, освіта й здоров’я. Близько 120 івентів відбувалися на 11 різних локаціях: у центрі міста постійно можна було побачити гостей Фестивалю, яких вирізняли сині стрічки на руках.

 

«Це потужне дійство, де лідери думок із різних спільнот з усієї України та гості з інших країн мають можливість познайомитися краще та обговорити ідеї, що формують наше сьогодення і майбутнє», – розповідає виконавча директорка Aspen Institute Kyiv Юлія Тичківська.

 

Подія зібрала разом понад 1500 активних людей з різних сфер: мислителів, власників бізнесу, представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних організацій.

 

«Фестиваль ідей-2018 унікальний тим, що не присвячується окремій тематиці, а містить у собі сім різних напрямів одночасно. Окрім виступів, є три десятки дискусій, що дають ширше уявлення про теми і кращу можливість їх обговорити», – каже лідер Program design team в Impact Hub Odessa Олександр Славський.

 

Головні ідеї фестивалю

 

Естонський філософ, депутат парламенту, почесний професор Тартуського університету Юло Вооґлайд розповів, чому освіта є передумовою сильних рішень. Він переконаний, що освіченість набуває цінності лише в комплексі з ерудованістю й досвідом.

 

«Як зробити дітей досвідченими? Не говорити те, до чого вони могли б додуматися самі. Дивуватися щоразу, коли вони щось придумали, щось створили, щось відкрили, досягли системності, здобули те, чого, на їхню думку, немає у світі», пояснює професор.

 

Виступ виконавчої директорки Impact Hub Network Ґабріели Ґандель був присвячений тому, як Impact Hub заохочує представників бізнесу та влади впроваджувати соціальні інновації.

 

Учасником Фестивалю ідей також став виконавчий віце-президент the Aspen Institute (США) Еліот Герсон, який взяв участь в панельній дискусії “Ідеї задля кращого майбутнього”.

 

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, посол Вайдотас Верба у своїй лекції підкреслив значущість тісної взаємодії міжнародних та національних організацій у вирішенні нагальних проблем, спільних для багатьох націй, а також розповів про перспективи України на сучасній міжнародній арені.

 

Дискусія за участю керівного партнера UNIT.City Максима Бахматова була присвячена тому, як мають взаємодіяти бізнес, міська влада і громадськість. Зокрема, обговорювалось питання про те, що вважають вигодою представники бізнесу й муніципалітету.

 

Не оминули й тему імпакт-інвестицій. Керівник Південноукраїнського представництва МФ «Відродження» Євген Попов пояснив, у чому їх суть: «Імпакт-інвестиції – це проекти, орієнтовані на зміни в спільнотах, бізнес зі змістом. Це обов’язково самоорганізація, спілкування “рівний – рівному”». Він також розповів про досвід Одеси і Львова в імпакт-інвестуванні.

 

«Поки що в Україні ніхто не готовий до імпакт-інвестицій у соціально корисні бізнес-проекти. Оптимальна, чесна модель – це коли ти кажеш: “Дивіться, гроші ми вам повернути не можемо, але можемо повернути імпакт впливу й результату, у кілька разів більший, ніж звичайний благодійний проект”, – розповідає модератор, лідер Program design team в Impact Hub Odessa Олександр Славський. – Я думаю, ми скористаємося прикладом США, де інвестуванням і розробкою стратегії розвитку займаються підприємці та спільнота соціально активних людей, а не держава».

 

Співзасновниця KickYourTech і керівниця департаменту розвитку бізнесу в ARTKB Наталія Наконечна підняла тему грантового фінансування технологічних галузей, зокрема, космічної.

 

На фестивалі провели панельну дискусію про український медіа-ринок, роль журналістів і перспективи існування традиційних ЗМІ. Спікерами стали член правління «Суспільного», телеведучий Роман Вінтонів (також відомий як Майкл Щур) і співзасновник медіа-хабу «Твоє місто» Тарас Яценко.

 

«Я за особисту позицію автора, це його право. Але глядачам або читачам треба давати контекст – факти, на основі яких ви зробили таке припущення,розповів Роман Вінтонів. Він також озвучив ідею створення проекту з протидії fake news: «Ми на “Суспільному” хочемо запустити проект, щоб у кожній області була людина, яка боротиметься з фейками. Її завданням буде моніторити всі популярні спільноти і, щойно там з’являтиметься фейкова новина, допис чи фото з хлопчиком-“переможцем” олімпіади, перевіряти цю інформацію».

 

Виступ адвоката й голови комісії Головного управління поліції Володимира Марусяка стосувався пошуку балансу між колективною безпекою і приватним життям. На думку Володимира, втручаючись у приватне життя, важливо дотримуватися принципу пропорційності: обсяг і характер втручання не повинні бути більшими, ніж цього потребують інтереси нацбезпеки. Це стосується, зокрема, і обробки персональних даних.

 

Загалом у Фестивалі ідей-2018 взяли участь понад 150 спікерів з України та зарубіжжя.

 

Керівництво Impact Hub Odessa та Aspen Institute Kyiv розпочали переговори про підготовку до Фестивалю ідей-2019.

 

Сайт: ideasfest.in.ua

Сторінка у Facebook: facebook.com/ideasfest.in.ua/

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=WUL5WSbQKXs&feature=youtu.be

 

—————————————————————————————————————–

 

Фестиваль ідей​ – це відкритий форум для лідерів, місце для поглибленого

дослідження ідей та проблем, які формують сучасність і майбутнє спільнот.

Місія​ фестивалю – об’єднати зусилля мислителів, лідерів бізнесу,

представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних

організацій задля обміну ідеями й пошуку шляхів утілення найкращих з них.

Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv другий рік поспіль проводять захід в Одесі.

Impact Hub Odessa – центр соціальних інновацій і креативний простір у центрі Одеси. З 2013 року Хаб розвиває соціальну активність у локальних громадах України. Impact Hub Odessa входить до глобальної спільноти, що охоплює 100 хабів у п’яти регіонах світу.

Aspen Institute Kyiv – громадська неполітична організація, яка сприяє розвитку діалогу і взаєморозуміння між українськими лідерами задля просування ціннісно-орієнтованого лідерства, розвитку культури ведення діалогу і розробки принципів суспільної взаємодії.

Leave a Reply