Single Blog Title

This is a single blog caption
29
Сер

Слово «краса» потрібно виключити зі словника урбанізму

Як зробити місто здоровим і за що змагаються мегаполіси – ідеї з потоку «Міський простір» Ideas Festival


«Інтелектуальний пошук наодинці не може бути плідним», «Ідеї можна втілити в життя лише в діалозі з іншими» – стверджують спікери щорічного Фестивалю ідей від Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv, який проходив 24-26 серпня в Одесі. Такі погляди поділяють і учасники свята думок: тут не бояться дискутувати з лекторами, а на вечірках обговорюють змінотворчі проекти.

 

Подія зібрала разом понад 1500 активних людей з різних сфер: мислителів, власників бізнесу, представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних організацій. Організатори включили до програми заходу 7 тематичних потоків: мистецтво та медіа, наука й технології, урбаністика, безпека, економіка, освіта й здоров’я. Близько 120 івентів відбувалися на 11 різних локаціях у середмісті.


Тему урбанізму розглядали в багатьох аспектах: від активностей для мікрогромад до створення комфортного і здорового середовища. Зокрема, виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин розповів, наскільки українці готові користуватися відкритістю міст і брати на себе відповідальність за їхній розвиток.

 

Підприємець-ресторатор, керівник компанії «23 ресторани», співзасновник проекту «Тепле місто» Юрій Филюк презентував проект «Промприлад. Реновація» – інноваційний центр на перетині чотирьох напрямів: неформальної освіти, сучасного мистецтва, нової економіки й урбаністики.

 

Консультантка МБФ «Альянс громадського здоров’я» та організаторка міжнародної конференції «Здоров’я у місті» Марина Брага ділилася ідеями щодо покращення здоров’я жителів великих міст:

«Здорове місто – це не коли воно досягло якихось результатів. Це місто ставить здоров’я людини в пріоритет і намагається покращувати його, – вважає Марина. – За такого підходу побудувати все інше буде простіше».

Важливо також підвищити активність містян. Для цього варто будувати спортивні майданчики, пішохідні доріжки, велодоріжки та здорові зони (парки, простори проти неба).

З лекцією про природні потенціали міст виступила ландшафтна архітекторка ArtGeo Марина Крячко.

 

«Середовище дуже сильно впливає на конкуренцію міст у гонитві за найціннішим ресурсом – людиною», – пояснює Марина. Багато в чому середовище міста визначає ландшафтна архітектура. Але окремі озеленені території не врятують ситуацію – це має бути мережа зелених зон, що пов’язані між собою.

Ми виросли на концепції парку культури та відпочинку, де відвідувача постійно розважають. Парки часто сприймають як декорацію: для кафе, ресторанів, дитячих майданчиків тощо. У сучасній міській концепції парк – це самодостатня природа.


«Слово “краса” потрібно виключити зі словника сучасного урбанізму, – вважає експертка. – Що стосується природи, то має бути не красиво, а стійко. Потрібно забути про однорічні насадження».

Концепція індустріального міста, яка й досі панує в більшості українських міст, передбачає функціональний поділ: люди живуть в одному місці, працюють у другому, відпочивають у третьому і мають пересуватися кількома зонами. Натомість у постіндустріальному місті ці елементи «перемішані», і люди пересуваються в межах району.

 

Загалом у Фестивалі ідей-2018 взяли участь понад 150 спікерів з України та зарубіжжя.

 

Керівництво Impact Hub Odessa та Aspen Institute Kyiv розпочали переговори про підготовку до Фестивалю ідей-2019.

 

Сайт: ideasfest.in.ua

Сторінка у Facebook: facebook.com/ideasfest.in.ua/

Подія у Facebook: facebook.com/events/1959802134071365/

 

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=WUL5WSbQKXs&feature=youtu.be

 

—————————————————————————————————————–

 

Фестиваль ідей​ – це відкритий форум для лідерів, місце для поглибленого

дослідження ідей та проблем, які формують сучасність і майбутнє спільнот.

Місія​ фестивалю – об’єднати зусилля мислителів, лідерів бізнесу,

представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних

організацій задля обміну ідеями й пошуку шляхів утілення найкращих з них.

Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv другий рік поспіль проводять захід в Одесі.

Impact Hub Odessa – центр соціальних інновацій і креативний простір у центрі Одеси. З 2013 року Хаб розвиває соціальну активність у локальних громадах України. Impact Hub Odessa входить до глобальної спільноти, що охоплює 100 хабів у п’яти регіонах світу.

Aspen Institute Kyiv – громадська неполітична організація, яка сприяє розвитку діалогу і взаєморозуміння між українськими лідерами задля просування ціннісно-орієнтованого лідерства, розвитку культури ведення діалогу і розробки принципів суспільної взаємодії.

Leave a Reply