Екосистема для соціальних інновацій

Олександр Славський
26 Сер 2018
13:00-14:00
Impact Hub Odessa, Amsterdam

Екосистема для соціальних інновацій

  • Чому численні проекти у сфері соціальних інновацій не мають бажаного впливу? Проблеми масштабування
  • Як може виглядати екосистема для соціальних інновацій?

Людей що думають — навіть, продукують — про соціальні іновації, достатньо багато. Громадські, соціальні та благодійні проекти, проекти соціального підприємництва зявляються, кількість їх множиться. Однак це не дуже відбивається на соціумі, числені проекти не достатньо впливові.

Чому так відбувається? Бо масштабування не відбувається, або відбувається дуже погано. Не накопичуються знання, інформація, бази даних, можливості та досвід. Ми наче будуємо будинок разом, однак лише робимо одну стінку й наступного ранку забуваємо про неї і починаємо в іншому місці.

Як може виглядати система, що дозволила б нам «добудовувати будинки», впропаджувати соціальні зміни? Маємо стати партнерами з тими, хто працює на нашому полі, активно залучати інших. А також залучити державу та вищі навчальні заклади у свою діяльність.

В цьому партнерстві маємо зрозуміти, якою з стратегією зможемо вирішити соціальну проблему. Важливо розуміти ролі, необхідні для досягнення мети, розподілити їх між собою. Тут постане питання про залучення великого бізнесу та державних органів, органів місцевого самоврядування — бо без них впровадження незворотніх змін не можливо.