Роль України в системі глобальної безпеки

Денис Гурак
24 Сер 2018
15:00-16:00
Impact Hub Odessa, Seattle+ Helsinki

Роль України в системі глобальної безпеки

На даний час працюю у the Potomac Foundation, яка є військово-стратегічним аналітичним центром (think-tank), де в співпраці із Центром оборонних реформ готую дослідження про способи гібридного впливу Росії на Україну через оборонно-промисловий комплекс.  Пропрацювавши 4 роки в Укроборонпромі підчас, фактично кожен день зіштовхувався із питаннями захисту національних інтересів підчас війни.

Сьогоднішні конфлікти — гібридні, вони зачіпають багато сфер та інтересів, а Україна знаходиться в епіцентрі впливів глобальних гравців. Для вибудовування дієвої державної стратегії в міжнародній політиці, ми повинні визначити власні сильні сторони, які б дозволили потрібне позиціонування для захисту національних інтересів.

Тези виступу:

  • Сьогоднішня геополітична ситуація характеризується дисбалансованістю. Фактично, ми спостерігаємо початок функціонування багатополярного світу. Відтак, існують великі ризики інтенсифікації конфліктів (торгівельних, ресурсних, військових) через те, що збільшилась кількість глобальних гравців.
  • Рано чи пізно, світ прийде до формування нової системи безпеки, яка буде враховувати нові реалії.
  • Яке місце України в майбутній системі? Чи зможемо ми себе позиціонувати суб‘єктом геополітики, а не об‘єктом і за рахунок чого?