Галина Григоренко

Галина Григоренко

Образ сучасної людини в мистецтві. Опера як практика майбутнього

Biography

Співзасновниця, генеральний продюсер Open Opera Ukraine.

Тема виступу на Фестивалі ідей 2018

Образ сучасної людини в мистецтві. Опера як практика майбутнього

Тези:

  • Опера як формат виникла на перетині найактуальніших інтелектуальних трендів кінця XVI століття. Спочатку вона уособлювала максимальний синтез самих різних художніх і соціальних практик: театру, літератури, архітектури, моди, політики тощо. Згодом венеціанцям вдалося комерціалізувати формат, перетворивши його в продукт, доступний буквально всім. На перетині взаємодії елітарного і масового опера існує вже майже чотири століття. У сучасній світовій практиці цей перетин актуальний, як і раніше.
  • Уявлення про оперу в Україні і в світі дуже відрізняються. Розсінхронізація зі світовими процесами, як і раніше, є актуальною проблемою уявлень про оперу у нас. Що являє собою опера в світі, яскраво демонструє, зокрема, 70-й оперний фестиваль, що пройшов в липні у французькому Екс-ан-Провансі і є одним з п’яти найбільших оперних форумів світу. Аналіз інструментарію підходу до опери як формату на прикладі проектів фестивалю.
  • Проект Open Opera Ukraine — місія і завдання. Необхідність пошуку нової мови для розуміння оперного формату як слухачами-глядачами, так і професійним музикантським середовищем. Потенціал оперного жанру: інклюзивність, партисипативну, синергія, культура епматіі.
  • Перспективи формування нової оперної культури в Україні: чому опера може стати потужним інструментом індивідуальних реальностей самих різних людей?

 

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей 2018? РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ

Читайте більше про ТЕМУ МИСТЕЦТВА на Фестивалі ідей 2018


ВСІ СПІКЕРИ

All sessions by Галина Григоренко