Денис Кобзін

Денис Кобзін

Безпечна громада як спільна справа та розподіл відповідальності

Biography

Кандидат соціологічних наук. Директор ГО «Харківський інститут соціологічних досліджень». Протягом 23 років вивчає чинники та наслідки незаконного насильства та катувань в поліції. У 2004 році став співрозробником концепції «мобільних груп» — першого проекту, який створив можливість незалежним представникам громадськості відвідувати відділки міліції та спостерігати як дотримуються права затриманих. Розробляв концепцію та запускав Національний превентивний механізм проти катувань в Україні. З 2014 року постійно працює з громадами на сході України в проектах, спрямованих на будування безпечного середовища.

Тема виступу на Фестивалі ідей 2018

Безпечна громада як спільна справа та розподіл відповідальності

Безпека громади не може й не повинна бути забезпечена тільки зусиллями держави. Це не тільки неможливо, а й шкідливо. Що треба розуміти та робити для того, щоб люди почали працювати над створенням безпечного середовища разом з правоохоронними органами?

Україна сьогодні знаходиться не тільки у стані війни, але й перед вибіром подальшої моделі суспільного життя. Наше майбутне напряму залежить від того, наскільки ми зможемо працювати в громаді, бути самостійними гравцями у прийнятті важливих рішень щодо нашого життя та позбавимось патерналістських очікувань дій від влади.

 

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей 2018? РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ

Читайте більше про ТЕМУ БЕЗПЕКИ на Фестивалі ідей 2018


ВСІ СПІКЕРИ

All sessions by Денис Кобзін