Марина Брага

Марина Брага

Здорове місто – міф чи реальність?

Biography

Консультантка МБФ «Альянс громадського здоров’я», організаторка міжнародної конференції «Здоров’я в місті».

Тема виступу на Фестивалі ідей 2018

Здорове місто – міф чи реальність?

Здоров’я людини залежить від багатьох факторів — того, де ми живемо, навколишнього середовища, генетики, рівня доходів та освіти, стосунків з друзями та рідними, поведінки, інше. Що ж робить місто здоровим і яка наша роль в цьому?

  • Здорове місто – це не про результат, а про процес. Таке місто не обов’язково досягло певних показників здоров’я. В ньому розуміють важливість здоров’я та намагаються його покращувати.
  • Здоровим місто роблять інфраструктура і урбаністичний дизайн, які сприяють фізичній активності та соціалізації (для людей всіх груп), можливості отриматувати освіту, підтримка економічного здоров’я, безпека та послуги охорони здоров’я.
  • Громадське здоров’я має стати пріоритетом для всіх — міської адміністрації, різних служб (не тільки охорони здоров’я) і самих містян.
  • Нам потрібно вивчати найкращі практики, які покращують здоров’я громадян та впроваджувати ті, які доказали свою ефективність.

Тривалість життя в Україні — 72,5 років. Наша країна стоїть 148 в рейтингу, поряд з Іраном та Гондурасом. Це не найкращі показники, які потрібно змінювати. Наразі в Україні відбувається реформа системи охорони здоров’я, яка в радянські та пост-радянські часи була орієнтована та лікування хвороб, а не на збереженні здоров’я громадян.

Мета — зробити її більш клієнт-орієнтованою, пріоритетним питанням для первинної медичної допомоги стане громадське здоров’я. Але щоб люди були здорові, потрібно не тільки налагодити систему охорони здоров’я, але й залучати всі служби, а також громадян для вирішення питань здоров’я.

Якщо здоров’я містян стане пріоритетним питанням для міської адміністрації та всіх її підрозділів, а мешканці міста зрозуміють, що саме впливає на їх здоров’я, почнуть самі впроваджувати ініціативи для покращення здоров’я, Україна швидше стане країною здорових та щасливих людей.

 

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей 2018? РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ


ВСІ СПІКЕРИ

All sessions by Марина Брага