Олександр Водянніков

Олександр Водянніков

В очікуванні варварів: Конституція і демократія в умовах занепаду влади

Biography

Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Консультант Конституційної Комісії, член Ради з питань судової реформи.

Тема виступу на Фестивалі ідей 2018

В очікуванні варварів: Конституція і демократія в умовах занепаду влади

Після періоду тоталітарного апогею модерної держави у ХХ столітті, яке Ерік Гобсбаум назвав «століттям крайнощів», настав період постмодерної держави з її демократичними цінностями, правами людини і конституціоналізмом. Зараз постмодерна держава зазнає не менш карколомного колапсу.

Довіра до органів влади стрімко падає у всьому світі. Демократичні режими, що здавалися непохитними, страждають від зростання популізму і ксенофобських настроїв. Глобальний занепад легітимності державних і наддержавних установ і поступове перетікання реальної суспільної влади до неконвенційних акторів — всі ці та інші ознаки вказують на парадигматичний зсув, що відбувається останні десять років в сучасній цивілізації.

Чому це відбувається і що буде далі?

Поговоримо про великі когнітивні революції в суспільстві, про темну сторону демократії і політичну метафізику, про прихований конфлікт між конституціоналізмом і демократією, про те, що таке суспільний договір і в чому його оманливість, про пастки ринкового лібералізму і індивідуалізму, про корупцію як стратегію виживання постмодерної держави.

Спробуємо визначити подальші напрямки розвитку людського соціуму, політичних інститутів, і, головне, чи має демократія майбутнє.  

 

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей 2018? РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ

Читайте більше про ТЕМУ БЕЗПЕКИ на Фестивалі ідей 2018


ВСІ СПІКЕРИ

All sessions by Олександр Водянніков