Ігор Ткаченко

Ігор Ткаченко

Зміна ціннісних орієнтирів на прикладі державної антикорупційної політики

Biography

Національний спеціаліст Офісу координатора ОБСЄ в Україні, кандидат політичних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка, керівник апарату НАЗК у 2016-2017 роках, випускник курсу «Стратегічний архітектор» КМБС. Стажувався в США, Німеччині та Японії.

Має понад 15 років досвіду стратегічного планування та реалізації державної політики у Верховній Раді України, Мінекономрозвитку, апараті Ради національної безпеки і оборони України, Адміністрації Президента України та Національному агентстві з питань запобігання корупції.

У 2016-2017 роках створив та очолював апарат Національного агентства з питань запобігання корупції, координував роботу з запуску е-декларування, системи державного фінансування та звітів політичних партій, інших напрямків діяльності агентства.

У якості національного координатора представляв звіт України в рамках Четвертого раунду оцінки виконання Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією ОЕСР.

Розробив і викладаю в КНУ імені Тараса Шевченка авторський курс: «Запобігання корупції в публічному управлінні».

Тема виступу на Фестивалі ідей 2018

Зміна ціннісних орієнтирів на прикладі державної антикорупційної політики

Тези виступу:

  • Публічне управління як і бізнес теж може бути орієнтовано на створення продукту. Що для цього потрібно?
  • Інженерія публічного управління. Продукт/благо та його вартість, клієнти і пропозиція цінності як ключова складова;
  • Розглянемо зарубіжні кейси і поговоримо про створення сучасної системи превенції та її продукти;
  • Спробуємо відповісти на питання про те, які цінності створює для суспільства система превенції і чому у нас не виходить її запустити.

За  останні роки в державному управлінні України відбулись кардинальні зміни. Насамперед, з’являються нові органи, а ключовою сферою діяльності держави, до якої прикута увага всього цивілізованого світу є державна антикорупційна політика України.

Найбільш продуктивною методологією для визначення ефективності антикорупційної політики України вважаю саме еко-системний підхід. Незважаючи на те, що він носить скоріше міждисциплінарний ніж науковий характер, еко-системна методологія за останні роки довела свою ефективність для розв’язання завдань антикризового державного та корпоративного управління у всьому цивілізованому світі. На сьогодні напрацьовано значну методологічну базу та інструментарій, який залишається недооціненим в України.

Саме тому пропонується розглядати процеси публічного управління антикорупційною сферою скрізь призму еко-системної логіки та ціннісно-орієнтований підхід, який полягає у конкретизації цілей і предмету діяльності держави через ідентифікацію змісту продуктів, необхідних для задоволення потреб споживачів. Серцевиною такої системи є створення унікальних цінностей, які закладаються в продукт публічної діяльності. Саме цінності, їх комунікація і спільний контекст є клейковиною, яка створює додаткову вартість, об’єднує елементи в систему, здатну ефективно виконувати покладені на неї завдання.  

Бажаєте взяти участь у Фестивалі ідей 2018? РЕЄСТРУЙТЕСЯ ЗАРАЗ

Читайте більше про ТЕМУ БЕЗПЕКИ на Фестивалі ідей 2018


ВСІ СПІКЕРИ

All sessions by Ігор Ткаченко